Хвилини пам’яті «Запалимо свічку за наших Героїв»

/Files/images/21_listopada_den_gdnost_ta_svobodi/2021/изображение_viber_2021-11-19_10-04-45-062.jpg

Виставка розмальовок присвячених Дню Гідності та Свободи

/Files/images/21_listopada_den_gdnost_ta_svobodi/2021/изображение_viber_2021-11-19_15-12-12-281.jpg

Тематичний урок в 9-В класі

/Files/images/21_listopada_den_gdnost_ta_svobodi/2021/9в.jpg

/Files/images/vsesvtny_den_gdnost/Обкладинка Усесвітній День Гідності.png.jpg

http://bit.ly/gdignityukraine2021

http://bit.ly/coverfbgdignityukraine2021,

http://bit.ly/avatargdignityukraine2021

УСЬОМЕ В УКРАЇНІ, ІЗ ПРАКТИКАМИ СЕЕН, ФОКУСОМ НА ДОБРИХ СПРАВАХ ТА З АДАПТАЦІЄЮ ДО ОНЛАЙНУ

Усесвітній День Гідності в Україні

НАЙМАСШТАБНІШИЙ У ЄВРОПІ

До свята Дня Гідності та Свободи – 21 листопада 2021 р.

Інформаційний лист

Усі ми – як дорослі, так і діти – постійно стикаємося з необхідністю і можливістю вибору: якими бути, із ким і як спілкуватися, як вчинити в тій чи іншій ситуації. Це рішення зрештою формує не лише наш світогляд, але й визначає світ довкола нас: спочатку в школі, виші, а пізніше – на роботі, вдома, у родині, країні і в глобальному суспільстві в цілому. Усесвітній День Гідності (Global Dignity Day, www.globaldignity.org) – це незалежний, соціальний, політично й релігійно нейтральний проєкт, мета якого –подвигати молодь, учнівство й студентство керуватися почуттям власної гідності у своїх

повсякденних діях. Ця унікальна ініціатива була запропонована у 2006 році членами спільноти Молодих глобальних лідерів (Young Global Leaders) Усесвітнього економічного форуму (World Economic Forum): спадковим принцем Гоконом (Норвегія), професором Пеккою Хіманеном (Фінляндія) і засновником неурядової організації «Оперейшн Хоуп» Джоном Хоупом Браєнтом (США).

День гідності є одноденним дискусійним курсом, який проводиться для вчительства, учнівства й студентства.

Волонтеріат заходу – представники й представниці науки, культури, медій, бізнесу, молоді лідерки й лідери – спільно з педагогами представляють основні принципи гідності, діляться історіями з власного життя, модерують обговорення цієї теми, а також допомагають молоді намітити, що саме варто зробити протягом наступного року для посилення відчуття власної гідності й поваги до інших людей.

Як відбувається Всесвітній День Гідності? Дізнайтеся та отримайте уявлення,

подивившись коротке промовідео за покликанням https://youtu.be/tRwrENsulD4.

Незважаючи на світові потрясіння, спричинені пандемією COVID-19, робота Global Dignity продовжилась і у 2020 році. Численні навчальні ресурси були адаптовані або створені для онлайнового формату. Усесвітній День Гідності 2020 ознаменував початок «Dignity: RESET» («Гідність: ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ») – низки подій, організованих Global Dignity для того, аби закликати до світу, де гідність кожної людини визнається, цінується та шанується. «Dignity: RESET» триватиме до 2021 року і включатиме інавгураційну нагороду Гідності, розширення присутності Global Dignity з 80 до 100 країн, а також додаткові безкоштовні навчальні ресурси для сотень мільйонів дітей та молоді, які їх потребують, бо не мають доступу до дистанційного та віртуального навчання, на яке перейшли заклади освіти з початком глобальної пандемії й закриттям шкіл.

«Принцип «убунту» насправді дуже важко передати західними мовами. Він розповідає про саму сутність того, що означає бути людиною. Ви щедрі, турботливі і співчутливі.

Це означає, що моя людяність пов‘язана з вашою, і вона втілює ідеї спільності, зв’язку, турботи та доброти» – наголосив Десмонд Туту, член почесної ради Global Dignity, лавреат Нобелівської премії Миру, архієпископ у Південно-Африканській Республіці.

До державного свята Дня Гідності та Свободи з 21 листопада до 10 грудня Україна усьоме долучиться до Всесвітнього Дня Гідності, у якому за 6 років вже взяли участь 317 955 учасниць і учасників із 2 403 закладів освіти. Це відбудеться завдяки зусиллям команди спільноти відповідального вчительства EdCamp Ukraine, спільно з ініціативою #ЩедрийВівторок, яка реалізується Zagoriy Foundation, за сприяння всесвітнього руху Amnesty International, у співпраці з Міністерством освіти і науки України й Офісом освітнього омбудсмена України. Ще у жодній країні Європи не збиралося довкола історій про гідність стільки людей одразу!

Цього року українським освітянам традиційно пропонується версія уроку з оновленими інструментами і матеріалами, адаптована під різні формати проведення: офлайн, онлайн, змішаний.

На підтримку ініціативи спеціальні звернення про гідність запишуть Освітній омбудсмен Сергій Горбачов, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин, народна депутатка Верховної Ради України IX скликання Юлія Світлична, керівниця Фонду розвитку та підтримки молодого мистецтва, мисткиня,телеведуча Слава Фролова, а також координаторка #ЩедрийВівторок Любов Раїчук і координаторка #ЩедрийВівторокДіти Марія Мурадханян.

Минулорічні слова учасниць і учасників події про Гідність, над якими варто замислитися: «Гідність – це, напевно, про те, чим кожна людина може пишатися. Уміння мислити «чисто» та вчиняти чесно, навіть якщо для цього доводиться боротися з особистими емоціями і переступати через свої слабкості. Гідність – це особисте відчуття благородства» (Дмитро, 14 років). «Гідність живе в тобі із народження і росте разом із тобою, особливо якщо ти відповідально виконуєш свої обов'язки. До них відноситься навіть те, чи застеляєш ти вранці своє ліжко і чи підносиш склянку води бабусі до крісла» (Вікторія, 8 років). «Гідна людина – щаслива людина. Вона не боїться помилятися, вона живе і вчиться на своїх помилках. Це її вибір. Гідна людина вправі сама обирати, що для неї добре» (Микола,15 років).

Більше про враження і результати Дня Гідності в Україні 2015-2020 р.р. можна дізнатися на спеціально створеній сторінці Global Dignity Ukraine www.facebook.com/gdignityukraine, а також використовуючи гештеги #gdignity та #gdignityUkraine.

Встановити спеціальні символічні визначники приналежності до Всесвітнього Дня Гідності можна за покликаннями:

обкладинка – http://bit.ly/coverfbgdignityukraine2021,

аватарка – http://bit.ly/avatargdignityukraine2021.

«Гідність – це людяність! Кожна і кожен із нас по-своєму розуміємо поняття «гідність».

Для одних це просто вміння відстоювати свою точку зору, для інших – чесність та толерантність. У моєму розумінні гідність є однією з найважливіших рис кожної людини і суспільства в цілому. Адже тільки людина, яка має почуття особистої гідності, за будь-яких обставин посяде відповідне місце в суспільстві», — наголошує Любомира Мандзій, заступниця Міністра освіти і науки України.

За результатами опитування у звіті Global Dignity (https://bit.ly/globaldignityimpacts, 2021 р.) українську спільноту відзначено як одну з 5-ти організацій у світі, що здійснює суттєвий вплив для досягнення Цілей сталого розвитку у своїй країні. «Усесвітній День Гідності став традиційним для України, і вже важко навіть уявити цей період з 21 листопада до 10 грудня без нього. Особливістю цієї світової події є те, що вона щорокурозвивається – разом зі світом, у якому ми всі живемо: додаються нові ідеї, інструменти, рішення, долучається все більше людей. Наші освітяни щороку по-особливому чекають на цю подію, і ми завжди отримуємо багато запитів – «а чи буде знову День Гідності?», «а коли вже відкриється реєстрація?». Така залученість до святкування Дня Гідності і Свободи України, на мою думку, дуже добре підтверджує визначення свободи як ключової для України цінності, про що йдеться у книжці «Компас цінностей» докторки Мандіп Рай», – зазначив Олександр Елькін, національний голова організації Global Dignity в Україні, голова Ради ГО «ЕдКемп Україна».

Цього року команда EdCamp Ukraine щаслива знову запросити адміністрацію шкіл і вишів, педагогів, волонтерів і волонтерок, – які вже долучалися до цієї унікальної ініціативи, і які ще не мають такого досвіду, – до участі у Всесвітньому дні Гідності. Подію можна організувати у будь-який день, у будь-якому форматі (онлайн / офлайн / змішаний) під час символічного проміжку: з 21 листопада – День Гідності та Свободи України до 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

ОСОБЛИВІСТЮ УРОКУ-ДИСКУСІЇ ЦЬОГО РОКУ стане компонент «Гідність у дії!»,

який забезпечують партнери події:

- практичні «добрі» вправи з посібника «Уроки доброти: ідеї та поради на навчальний рік» (http://bit.ly/booklessonsofkindness) від авторського колективу, який складався з учительок-практикинь і громадських активісток у сфері благодійності, та команд #ЩедрийВівторок, EdCamp Ukraine і Шкільний світ за ініціативи Zagoriy Foundation;

- шкільна ініціатива #ЩедрийВівторок, яка об’єднує дітей заради добрих справ і благодійності в рамках міжнародної кампанії Щедрий Вівторок або Всеукраїнського дня добрих справ;

- марафон написання листів від Amnesty International в Україні на підтримку тих, хто не замовчували порушення прав людини і наважилися боронити свою гідність і свободу;

- антикорупційні інструменти для застосування в школі від Національного агентства запобігання корупції, що допоможуть говорити про недоброчесні вчинки і таке явище, як корупція, а також способи її попередження й подолання;

- матеріали СЕЕН «Як повернутися у зону «все гаразд» від команди Університету Еморі та Громадянської служби миру в Україні – GIZ за мотивами програми соціально-емоційного та етичного навчання, що допоможуть розвивати стійкість, співпереживання і взаємозалежність;

- 10 реальних історій про жінок, які боролися за свої мрії та проти несправедливості від Heinrich Böll Foundation, Бюро Київ – Україна, що допоможуть привернути увагу до видимості й гідності жінок;

- конструктор уроку на основі wow-сайту (http://30ua.info) до 30-ї річниці Незалежності України від команд EdCamp Ukraine, студії цифрового дизайну Cosmos Studio та видавничої групи Шкільний світ;

- нові інтерактивні онлайн-уроки про безпеку дітей в інтернеті від проєкту #stopсекстинг для роботи з підлітками щодо безпечної сексуальної поведінки в інтернеті;

- дослідження історії з історико-просвітницькою онлайн-платформою «Червона точка пам’яті», яка є інтерактивним інструментом для збереження, вивчення та дослідження Голокосту.

РЕЄСТРАЦІЯ, необхідна для того, аби ми могли запросити Вас на орієнтаційний вебінар, відкрита до 12:00 26 жовтня: http://bit.ly/applygdignityukraine2021.

Усі, хто візьмуть участь у події, отримають безкоштовно докладні методичні рекомендації та спеціально створений робочий зошит (путівник) для учнівства, світовий саундтрек події, сертифікати для учасниць/-ків, перекидні настінні календарі, а також підтримку української команди #gdignityUkraine.

Якщо у Вас виникнуть запитання, будь ласка, пишіть нам for@edcamp.org.ua

або на сторінці у Facebook www.facebook.com/edcampukraine.

Кiлькiсть переглядiв: 511
НАША АДРЕСА:
ВУЛ. ПУШКІНА, 13-А
м. Лиман
Донецька обл.
Україна

Дата останньої зміни 26 Квітня 2024

Фотогалерея