(19) Історія України за 15 хвилин (УКР субтитри) - YouTube

У 2023 році Україна вдруге відзначатиме День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року. Ця памʼятна дата покликана нагадувати, що українське державотворення має понад тисячолітню традицію, а його витоки – у Руській середньовічній державі, центром якої був Київ.

День Державності відзначається того ж дня, коли українські християнські церкви вшановують памʼять Київського князя Володимира Великого та День Хрещення Руси–України.

Князь Володимир Великий – уособлення розбудови Русі. Прийняття ним у 988 році християнства як державної релігії стало для України цивілізаційним вибором. Русь підтримувала політичні, економічні та культурні зв’язки з більшістю європейських держав того часу.

Спадком Русі є герб (тризуб), грошова одиниця, а, головне, Київ як політичний і культурний центр України.

У 2023 році День Державності відзначається 28 липня. Але вже наступного року відзначатиметься 15 липня з огляду на перехід Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський стиль календаря. За відповідний законопроєкт, внесений Президентом, Верховна Рада проголосувала 14 липня.

В основі концепції державних заходів до цієї дати – тяглість і спадкоємність державотворчих традицій України від Русі до сьогодення.

«Знання історії нашого державотворення в усій тяглості є потужною силою проти маніпуляцій історичними фактами в умовах інформаційної війни РФ проти України. Реальна історія спростовує фейки російської пропаганди, буцімто українці та росіяни – єдиний народ чи Україна – штучна нежиттєздатна держава», – наголошують в Українському інституті національної памʼяті.

/Files/images/den_derjavnost/1.png

/Files/images/den_derjavnost/2.png

/Files/images/den_derjavnost/3.png

/Files/images/den_derjavnost/4.png

/Files/images/den_derjavnost/5.png

/Files/images/den_derjavnost/6.png

Які атрибути держави сучасна Україна успадкувала від державних формувань українців із попередніх періодів своєї історії?

Історія української державності – це не 30 років незалежності. І навіть не 100 років, як могло б здатися, якщо починати відлік від Української Народної Республіки, яка постала в 1917 році.

Українській державності – понад 1000 років. У середньовічній Київській Русі вкорінені не тільки культурні, а й державні традиції українців. З того часу походять деякі вагомі атрибути нашої держави сьогодні:

- знак тризуба, який став Державним гербом України,

- назва нашої грошової одиниці,

- прийняття християнства, яке стало найпоширенішим віросповіданням на українських землях, зумовило нашу включеність у європейську цивілізацію ще в Середні віки,

- навіть назва «Україна» вперше згадується в Іпатіївському літописі в 1187 році,

- врешті Київ – політичний і культурний центр Київської Русі – залишається політичним і культурним центром сучасної України. І щоб відчути свою приналежність до спадку Київської Русі, нам сьогодні не потрібно покидати меж ані своєї країни, ані її столиці.

За століття після Київської Русі на українських землях змінювалися державні формування, які тією чи іншою мірою творили наші предки: Галицько-Волинське князівство, Велике Князівство Литовське, Гетьманщина, державні формування початку 20 століття – УНР, ЗУНР та Українська Держава гетьмана Скоропадського. Що сучасна Україна успадкувала від кожного з цих державних утворень – дивіться в інфографіці Українського інституту національної памʼяті.

До Дня української державності учням 7-А та 11-А класу було запропоновано до перегляду відеопрезентацію про історію свята та відеоролики, рекомендовані управлінням освіти:

(19) Державність очима наших дітей. 28 липня - День Української Державності - YouTube

Інформаційні матеріали до Дня Української Державності – 2023

Слайд 1

До Дня української державності учням 11-Б класу було запропоновано до перегляду відеопрезентацію про історію свята та відеоролик "Історія України за 15 хвилин", аби майбутні випускники могли відновити свої знання під час канікул. Перевірити себе старшокласники мали змогу за допомогою невеличкого тесту.

/Files/images/den_derjavnost/0-02-05-937eb4eb0dadf3c79a498ac5aed8710f0c7afc6ce5ef704e374264271a669dc6_ded89d823a8d7979.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 88
НАША АДРЕСА:
ВУЛ. ПУШКІНА, 13-А
м. Лиман
Донецька обл.
Україна

Дата останньої зміни 26 Квітня 2024

Фотогалерея